!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

ZAPORA

W związku ze zdecydowaną poprawą sytuacji pogodowej oraz spadkiem wód w rzekach i potokach poniżej poziomu ostrzegawczego Wójt Gminy Brzeźnica odwołał o godz. 9.00 dnia 25 września 2017r. pogotowie przeciwpowodziowe dla Gminy Brzeźnica.

 

 

 

 

 

 

Pogotowie ogłoszono przedpołudniem w piątek w związku z wprowadzeniem 3 stopnia zagrożenia hydrologicznego oraz intensywnymi opadami deszczu. W trakcie całego weekendu prowadzono stały monitoring poziomu wód na rowach i potokach. Przygotowano pompy dużej wydajności na konieczność ich ewentualnego użycia, zabezpieczono także dostawę piasku.

Działania prowadzono na terenie Sosnowic. Z brzegów wystąpił potok Sosnówka, co zagrażało zalaniem pobliskich domów. Z kolei podnoszący się poziom Wisły spowodował zamknięcie się śluz na potokach i rowach melioracyjnych.

Na granicy Łączanach i Kossowej od piątku do niedzieli działające non stop pompy obniżały poziom „Rowu-R”. Krótkotrwałe działania polegające na przepompowaniu napływającej wody przez wał do Wisły prowadziła także w Chrząstowicach jednostka OSP Chrząstowice.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170