W roku szkolnym 2015/2016 po raz kolejny ZSP Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy może pochwalić się wysokimi wynikami osiągniętymi przez uczniów w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
Do ich sukcesów przyczyniły się wielomiesięczna praca, zaangażowanie uczniów i nauczycieli, a także wsparcie rodziców. Trud i systematyczna praca zostały nagrodzone, co widać na załączonym poniżej zestawieniu wyników.
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE
Dorota Wądrzyk klasa 3e – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem malowane 2015” – opiekun: Małgorzata Zielnik
Paulina Czubaj klasa 2d – wyróżnienie w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Tischnerowskie Ślady" - opiekun: Lidia Adamus
Agnieszka Babska klasa 1e – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem Malowane 2015” – opiekun: Marzena Woźniak
Patrycja Augustyniak, Justyna Brzezińska, Julia Całus, Wiktoria Faber, Ewa Ożóg, Patrycja Pawłowska, Karina Żmuda, Zuzanna Żmuda, Aleksandra Turaj - wyróżnienie w XII edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Poetycki "Castello di Duino"– opiekun: Lidia Adamus
Julia Haja klasa 2 a – Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie” – opiekun: Aneta Bochenek
Justyna Krzemień klasa 3e - Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie” – opiekun: Aneta Bochenek
Kinga Kurowska klasa 3 e – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea – opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda
Adrian Lamot klasa 1 c - Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea – opiekun: Grażyna Krawczyk, Mirosław Rajda
Jakub Ochman klasa 2 d - Finalista Matematycznego Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej – opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda
Anna Kowalówka klasa 3 c - Finalista Matematycznego Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej – opiekun: Grażyna Krawczyk
Kinga Kurowska klasa 3 e – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda
Maciej Królikowski klasa 3 e – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda
Adrian Lamot klasa 1 c – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Grażyna Krawczyk, Mirosław Rajda
Filip Gajos klasa 2 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Agata Frączek, Mirosław Rajda
Aleksandra Ignacyk klasa 1 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Agata Frączek
Wiktoria Pudłowska klasa 1 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Agata Frączek
Bartłomiej Jachymczyk klasa 2 d – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – opiekun Zenon Piotrowski
Edyta Bobak klasa 2 d – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Wszystko dla ojczyzny – gen. bryg. pil. Stanisław Skalski” – opiekun Zenon Piotrowski
Dominika Drapała klasa 3 d - Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Wszystko dla ojczyzny – gen. bryg. pil. Stanisław Skalski” – opiekun Zenon Piotrowski
Joanna Polus klasa 2 b – Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „Savoir – vivre na co dzień”, opiekun: Marzena Woźniak
KONKURSY WOJEWÓDZKIE
Kinga Kurowska klasa 3e - Laureatka Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz
Tomasz Wilczak klasa 2b - Laureat Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Beata Adamus
Karolina Kapusta klasa 2a - Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów – opiekunowie: Marzena Woźniak, Małgorzata Zielnik
Karolina Kapusta klasa 2a - Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Beata Adamus
Klaudia Kozik klasa 3c – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów – opiekun: Lidia Adamus
Justyna Krzemień klasa 3e – Finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz
Justyna Krzemień klasa 3e – Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Aneta Bochenek
Maciej Królikowski klasa 3e – Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz
Michał Stec klasa 3d – Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz
Kamil Kowalówka klasa 3b - Laureat Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – praca multimedialna, opiekun: Marzena Woźniak
Weronika Gawęda klasa 2b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Joanna Polus klasa 2b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Zuzanna Polus klasa 2 b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Jan Bańdo klasa 2 b - Finalista Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Katarzyna Sekuła klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Martyna Kapusta klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Justyna Mrowiec klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Tomasz Wilczak klasa 2b - Finalista Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak
Dominika Żmuda klasa 1 d – II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, opiekun: Elżbieta Nastałek
Barbara Zybek klasa 1 c – Wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, opiekun: Elżbieta Nastałek
Jakub Ochman klasa 2 d – Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jerzego Harasymowicza, opiekun: Lidia Adamus
Aleksandra Frydrych klasa 2 c - XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jerzego Harasymowicza, opiekun: Magdalena Stanisz
Błażej Danek klasa 2 d – Finalista III Edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej histirii”, opiekun: Zenon Piotrowski
Jakub Pacułt klasa 3 d, Filip Cholewa klasa 2 a, Maksymilian Meres klasa 2 c, Gabriel Bolech klasa 1 e, Dawid Chromy klasa 1 d, Marika Kudra klasa 1 e – udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych, opiekun: Robert Sendera
Aleksandra Ignacyk klasa 1 a, Kinga Adamus klasa 1 c - udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu, opiekun: Wojciech Kułaga.
KONKURSY POWIATOWE
Katarzyna Sekuła klasa 2b - II miejsce w Skawińskiej Probówce Artystycznej – Powiatowy Konkurs Literacki – Liryka, opiekun: Marzena Woźniak
Wiktoria Pudłowska klasa 1a – I miejsce w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Elżbieta Nastałek
Paulina Grzesiak klasa 1b – Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Elżbieta Nastałek
Drużyna w składzie: Kinga Kurowska, Maciej Królikowski, Jakub Ochman, Filip Gajos – II miejsce w Konkursie Matematycznym „Matematyka W Geodezji”, opiekunowie: Anna Knapik, Agata Frączek, Mirosław Rajda
Drużyna w składzie: Mularczyk Aleksandra klasa 2d, Natalia Adamus klasa 1c – III miejsce w Finale Rejonowym Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym, opiekun: Robert Sendera
Drużyna w składzie: Jakub Bańdo klasa 2b, Jakub Dudzik Klasa 2a – IV miejsce w Finale Rejonowym Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym, opiekun: Robert Sendera
Drużyna w składzie: Emilia Lang, Wiktoria Pudłowska Klasa 1a, Bartłomiej Antos klasa 3a, Ewelina Warmuz – III miejsce w Finale Konkursu „I Ty Możesz Zostać Ratownikiem”, opiekun: Joanna Hyrlicka
Karol Horąży klasa 3c – Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Lidia Adamus
Krzysztof Brania klasa 2c - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak
Martyna Kapusta klasa 2b - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak
Jolanta Kowalczyk klasa 2a - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak
Aleksandra Frydrych klasa 2c – I miejsce w Przeglądzie Kolęd I Pastorałek” Kolędowanie Małemu”, opiekun: Magdalena Stanisz
Dawid Żmuda klasa 2c – Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska
Kamil Kowalówka klasa 3b - Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska
Piotr Jurczak klasa 3c - Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska
Angelika Antos, Patrycja Augustyniak, Justyna Brzezińska, Julia Całus, Szymon Dutka, Wiktoria Faber, Aleksandra Frydrych, Karol Kowalski, Patrycja Pawłowska, Aleksandra Turaj, Ewelina Warmuz, Karina Żmuda, Zuzanna Żmuda, Patrycja Domagała, Weronika Garlej, Bartłomiej Pasierbek, Sebastian Piszczek klasa 2c – Udział W Etapie Rejonowym Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, Opiekunowie: Monika Jaskierny, ks. Jacek Kucz
KONKURSY GMINNE
Anna Kowalówka klasa 3c – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Multimedialnej, opiekun: Monika Jezierska
Szymon Dudka, Karol Kowalski, Bartłomiej Pasierbek klasa 2 c – I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach, opiekun: Katarzyna Pietrkowska
Bartosz Gwóźdź klasa 1d – I miesjce w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym, opiekun: Elżbieta Nastałek
Dominika Żmuda klasa 1d – I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Recytacja), opiekun: Elżbieta Nastałek
Arkadiusz Tuman klasa 1b – Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Teatr), opiekun: Elżbieta Nastałek
Jakub Ochman klasa 2d - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Recytacja), opiekun: Lidia Adamus
Joanna Polus klasa 2b – II miejsce w Gminnym Konkursie Literackim pt. „Chrzest Polski a Światowe Dni Młodzieży w Polsce 2016 r.” w kategorii: esej, opiekun: Marzena Woźniak
Tomasz Wilczak klasa 2b - II Miejsce w Gminnym Konkursie Literackim pt. „Chrzest Polski a Światowe Dni Młodzieży w Polsce 2016 r.” w kategorii: esej, ppiekun: Marzena Woźniak
Natalia Kucharczyk klasa 1e – I miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym na podstawie książki pt. „Stara Baśń”, opiekun: Marzena Woźniak
Agnieszka Babska klasa 1e - III miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym na Podstawie książki pt. „Stara Baśń”, opiekun: Marzena Woźniak
Karolina Kapusta klasa 2a - II miejsce w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym, opiekun: Marzena Woźniak
Kacper Gwóźdż klasa 1e – Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Słowianie w czasach Mieszka I: obrazy z życia”, opiekun: Marzena Woźniak
Aleksandra Ignacyk klasa 1a – I miejsce w „Potyczkach Matematycznych”, opiekun: Agata Frączek
Wiktoria Pudłowska klasa 1a - I miejsce w „Potyczkach Matematycznych”, opiekun: Agata Frączek
Aleksandra Frydrych klasa 2c – I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, opiekun: Magdalena Stanisz
Aleksandra Frydrych Klasa 2c – Wyróżnienie w „Walentynkowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej” w Radoczy, opiekun: Magdalena Stanisz
Zespół Wokalno-Instrumentalny (Weronika Faber, Aleksandra Frydrych, Wiktoria Faber, Piotr Woźniczka, Weronika Garlej) – I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd, opiekun: Magdalena Stanisz
Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!
Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje Nauczycielom za pomoc okazaną młodzieży. Cieszy nas fakt, że wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do konkursów zaowocował uzyskaniem tak wysokich laurów.
Nauka to pokarm dla rozumu
(L. Tołstoj)