!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Wyremontowana droga krajowa 44

WP_000909_Wiad_2012

Droga krajowa 44 w naszej gminie doczekała się remontu. Przed nadejściem zimy bo w ubiegły piątek zakończyły się prace remontowe i trasa została odebrana.

Tak dużego zakresu wykonanych prac w jednym roku na tej drodze jeszcze nie było.

 

 

 

 

 

Przedsięwzięcie udało się zrealizować przy współpracy samorządu gminny z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Pertraktacje i starania podczas wizyt włodarza gminy w oddziałach Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad przyniosły rezultaty. W ramach prac modernizacji poddany został fragment drogi od Brzezinki aż po Tłuczań, część starej nawierzchni została sfrezowana i nałożone zostały dwie nowe warstwy asfaltu, wzmocnione i poszerzone pobocza, umocnione i wyremontowane rowy. Wykonano też blisko 600 metrów nowej nawierzchni z kostki brukowej chodnika (od zjazdu na stację PKP w kierunku Kossowej) oraz nowych 350 metrowy chodnik od Urzędu Gminy w stronę skrzyżowania na Brzeźnicę – Pasiekę (Liszki).

IMG_0024_wiad Częściowo na przystankach autobusowych w Tłuczani, Kossowej i Brzezince wykonane zostały zatoczki autobusowe i zamontowane wiaty przystankowe zakupione z budżetu gminy. Droga nr 44 spełniła częściowo oczekiwania mieszkańców eliminując zagrożenia panujące na drodze. Mamy nadzieję, że to początek działań bo już teraz w tej sprawie Wójt Gminy podejmuje kolejne kroki, aby w przyszłym roku rozpocząćdalszy ciąg prac zapewniających bezpieczeństwo na tej ruchliwej drodze.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170