!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

AKCJA „BIAŁACZKA – WYGRAJMY RAZEM”

Clipboard01

„My pokażemy jak walczyć - Wy pokażcie jak wygrać”


Wolontariusze przy dużym wsparciu i zaangażowaniu Ludowego Klubu Sportowego „Wisła” Łączany po raz kolejny pokazali jak można wykorzystać swoje doświadczenie, aby pomagać innym i zorganizować akcję na rzecz lokalnej społeczności.

 

 

 

2 grudnia br. w miejscowości Łączany mieszkańcy udowodnili, że mają wielkie serca i wrażliwość na los innych.

Przeszczep szpiku kostnego to często jedyna szansa na przeżycie dla osoby chorej na białaczkę, a im więcej kandydatów na dawców, tym większe szanse na znalezienie tego jedynego.

Od wczesnych godzin rannych, aż do późnego popołudnia, trwała akcja pod hasłem „BIAŁACZKA - WYGRAJMY RAZEM” zorganizowana przez Fundację Medicover, Fundację przeciwko Leukemii, Synevo Laboratorium Medicover,   Medigen i  LKS Wisła Łączany. W akcji zbiórki krwi połączonej z rejestracją osób chętnych do podjęcia się honorowej roli dawcy szpiku kostnego wzięły udział aż 764 osoby! Czas oczekiwania na rejestrację i pobranie krwi wynosił nawet trzy godziny. Ostatni dawca oddał swoją krew o godzinie 18:30, czyli ponad 3 godziny później niż przewidywano zakończenie. Odzew na apel przeszedł oczekiwania wszystkich. O pomoc poproszono dwie dodatkowe pielęgniarki z Łączan, zorganizowano doraźne punkty pobrań. Nikt, kto chciał pomóc, nie został odesłany z kwitkiem.

Sprawny przebieg i wysoki poziom przedsięwzięcia zapewniła blisko 50-osobowa grupa wolontariuszy, którzy dotarli wszędzie tam, gdzie to było możliwe. Pomagały całe rodziny. Ulotki były rozdawane w parafiach, sklepach i na ulicach. Została stworzona strona internetowa specjalnie poświęcona tej akcji.  Informacja o akcji została również zamieszczona na stronie internetowej gminy Brzeźnica. Każdy starał się pomóc w miarę swoich możliwości. Dzieci i młodzież, pomimo zmęczenia, dzielnie pomagali do końca przyklejając serduszka i roznosząc cukierki.

Gratulacje i podziękowania dla sponsorów, wolontariuszy ale przede wszystkim dla kandydatów na dawców. Bez ich udziału akcja nie byłaby możliwa do przeprowadzenia na tak dużą skalę.

Dziękujemy!

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

 

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170