!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Tour de Pologne przemknął przez Łączany

WIAD TDP Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Tour de Pologne to wydarzenie wielkiej rangi. Udział kolarzy ze światowej czołówki oraz licznie zgromadzeni wzdłuż całej trasy kibice świadczą o klasie tej imprezy.

 

 

 

 

 

 

W każdej miejscowości, przez który przebiega wyścig kolarze witani są gromkimi brawami. Tak też było w sobotnie popołudnie 29 lipca w Łączanach, przez które przebiegała trasa pierwszego odcinka tego wyścigu. Etap ten rozpoczął się na Rynku Głównym w Krakowie i prowadził m.in. przez Myślenice, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Woźniki, Bachowice i Ryczów. Po godzinie 15.00 peleton dotarł do Łączan, gdzie przemknął ulicą Krakowską. Następnie wyznaczoną trasą cykliści udali się w stronę Rusocic i Czernichowa. Pierwszy etap wyścigu liczący 130 km zakończył się na krakowskich Błoniach.

O bezpieczeństwo podczas przejazdu kolarzy zadbali strażacy z OSP Łączany oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brzeźnicy, którzy zabezpieczyli skrzyżowania i boczne drogi, aby peleton mógł sprawnie i bezpiecznie przemknąć przez Łączany.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170