!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Inwestycje z myślą o seniorach i maluchach

1 DOM SENIOR

Takich inwestycji jeszcze nie było i to nie tylko w Gminie Brzeźnica, ale w regionie.Rozpoczęto realizację dwóch projektów, których efekty adresowane są do najstarszych i do najmłodszych mieszkańców.

 

 

 

 

 

2 DOM SENIOR

W Brzeźnicy powstanie oczekiwany żłobek, a w Marcyporębie dzienny dom opieki dla osób starszych.

Samorząd odczytuje potrzeby mieszkańców. To już nie te czasy, kiedy ludzie pracowali głównie na roli i mogli doglądać oraz opiekować się seniorami przez cały dzień. Podobnie było z malutkimi dziećmi, które były w zasięgu wzroku. Teraz mieszkańcy dojeżdżają do pracy, a liczni z nich doświadczyli trudności braku dziennej opieki starszych rodziców. Podobna sytuacja występuje w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie mogą uczęszczać do przedszkola.

Życie stwarza szansę tylko trzeba umieć to dostrzec i odpowiednio zagospodarować, potrafił to Samorząd Gminy Brzeźnica. Nie narzeka, że reforma oświaty zmienia ustalony porządek tylko działa. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzeźnicy będą za niedługo wolne pomieszczenia. Od lat brakowało miejsc w przedszkolu, a o żłobku rodzice mogli tylko pomarzyć. Teraz oczekiwania będą spełnione, powstanie żłobek i kolejny oddział przedszkola. Ile jest żłobków na wsi ? Na darmo szukać. W Brzeźnicy będzie żłobek z prawdziwego zdarzenia, a dodatkowym atutem jest dofinansowanie pozyskane z programu „Maluch plus”. 

3 DOM SENIOR

 

Z kolei w Marcyporębie pozostał wolny budynek po tym jak parafia wybudowała nową plebanię. Opustoszały obiekt to dawny dom z cegły, gdzie mieszkali księża wikariusze, stąd potoczna nazwa „wikarówka”. Otwartość księdza proboszcza na potrzeby ludzi oraz dobra współpraca i zaufanie do samorządu gminy zaowocowały porozumieniem. Projekt został zaakceptowany przez władze kościelne w Krakowie. Oficjalne porozumienie podpisali w dniu 9 czerwca 2017 r. proboszcz parafii w Marcyporębie ks. kanonik Jan Giądła oraz Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos. Remont wymaga nakładów finansowych, ale budżet gminy zostanie zasilony pokaźną sumą 300 tysięcy złotych z programu „Senior +” na otwarcie dziennego domu dla osób starszych. 

Opisane inwestycje realizowane są z myślą o dzieciach i seniorach, ale tak naprawdę ułatwią życie całym rodzinom. Gospodarność samorządu Gminy Brzeźnica wpisuje się w założenia ekonomiczne i społeczne państwa, a to perspektywicznie gwarantuje sukces.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170