!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

„Małopolskie remizy 2013” - Remont budynku w Chrząstowicach

OSP Chrząstowice 2 Dobiegają końca prace remontowo – budowlane związane z termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstowicach. Remiza zyska ocieplenie i nowy, ładniejszy wizerunek.

 

 

 

 

 

 

 

„Małopolskie Remizy” to realizowany od 2009 r. program Województwa Małopolskiego, w ramach, którego gminy otrzymują pomoc finansową na remonty i prace budowlane w remizach OSP. Dzięki staraniom Wójta Gminy Brzeźnica, a zarazem Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy – Bogusława Antosa w przeciągu ostatnich lat za pozyskane środki Gmina wyremontowała już sześć budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach: Brzezinka, Brzeźnica, Łączany, Marcyporęba, Sosnowice i Tłuczań.                        

Całkowity koszt modernizacji kolejnej remizy w Chrząstowicach wynosi ponad 206 000, 00 zł. Gmina na to zadanie - oprócz własnych środków otrzymała dotację w ramach programu „Małopolskie Remizy 2013” z Województwa Małopolskiego w kwocie 17 000, 00 zł oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 98 000, 00zł. Zakres prac remontowo - budowlanych budynku obejmuje: wymianę pokrycia dachowego, wykonanie obróbek blacharskich i instalacji odgromowej, wymianę rynien i rur spustowych, wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, bram garażowych, docieplenie ścian wraz z wykonaniem nowej kolorystyki. Wewnątrz budynku zostanie wykonana nowa instalacja centralnego ogrzewania.

Przeprowadzone remonty poprawią wizualną estetykę budynku. Ponadto docieplenie obiektu zmniejszy zapotrzebowanie energetyczne, a to przyniesie oszczędności ekonomiczne.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170