!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Gmina Brzeźnica w programie „Już pływam”

juz plywam baner internet 20x4cm

Od połowy września 2013 roku we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Brzeźnica realizowany jest projekt „Już pływam” współfinansowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach Zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

 

 

Z nauki pływania w ramach projektu korzysta 90 uczniów klas I-VI sześciu szkół z terenu Gminy. Kurs nauki pływania obejmuje 20 godzin zajęć na basenie. Zajęcia odbywają się w 15 osobowych grupach na krytej pływalni „Delfin” w Wadowicach i będą realizowane do końca listopada br.          

Gmina Brzeźnica otrzymała od Zarządu Województwa Małopolskiego dotację celową, z której opłacone zostaną bilety wstępu na basen. Transport na basen pokryli rodzice. Pozostałe koszty; wynagrodzenia instruktorów i opiekunów, wykonanie identyfikacji wizualnej projektu finansuje Gmina.

Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich uczniów. Istotne jest również podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Ważnym aspektem programu jest też profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa.

Ta aktywna forma spędzania czasu wolnego na zajęciach pozalekcyjnych z pewnością zaowocuje poprawą kondycji i sprawności fizycznej naszych najmłodszych mieszkańców, a także zaszczepi w nich zdrowy i sportowy tryb życia.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170