!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Z angielskim za pan brat - czyli konkurs „Ready 2013”

Do Wiad Konkurs 2013 W piątek 24 maja 2013r. w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych z naszej gminy.

 

 

 

 

 

 

Do udziału zgłosiły się drużyny z sześciu okolicznych szkół podstawowych: Brzeźnicy, Chrząstowic, Marcyporęby, Paszkówki, Sosnowic i Łączan.
Konkurs składał się z części indywidualnej, w której uczniowie rozwiązywali krótki test z języka angielskiego oraz z konkurencji drużynowej, w której trzyosobowe zespoły reprezentujące każdą szkołę walczyły o zwycięstwo w kilku rundach zadaniowych ze znajomości zarówno języka, jak i kultury krajów anglojęzycznych. Oprócz sprawdzenia swojej wiedzy, uczniowie mieli możliwość wzajemnie się poznać, ale też dobrze się bawić, szczególnie podczas konkurencji drużynowych.

Organizatorką konkursu z ramienia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy była Pani Aleksandra Schnell natomiast testy oraz zadania do konkurencji drużynowych przygotowane zostały przez nauczycielkę z Zespołu Szkół nr 3 w Skoczowie i przysłane na konkurs w zamkniętych kopertach. W skład drużyny reprezentującej SP w Brzeźnicy weszli uczniowie klasy 3a: Klaudia Hakluk, Gabriela Woźniczka i Mateusz Kosek.

W części indywidualnej konkursu nagrody zdobyli:

I miejsce – Marcelina Ryś (Marcyporęba)

II miejsce – Justyna Wyroba (Sosnowice), Witold Znaj (Paszkówka)

III miejsce – Paulina Pawlica (Łączany), Klaudia Hakluk (Brzeźnica)

W konkurencji drużynowej zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Drużyna z SP w Brzeźnicy

II miejsce – Drużyna z SP w Marcyporębie

III miejsce – Drużyna z SP w Paszkówce

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy, wydawnictwo Pearson, Prezesa Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy, Firmę „Kraftbud”, Aptekę Remedium, Firmę „Kosmebels” oraz Kwiaciarnię „Bajka” w Brzeźnicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, drobne upominki oraz słodki poczęstunek.

 

Aleksandra Schnell

Zdjęcia: Tomasz Mirek

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170