!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Zmienia się centrum wsi Paszkówka

Logo przetargi 2012

W Paszkówce powstaje rynek, który nawiązuje do dawnej tradycji, kiedy to w Pobiedrze odbywały się słynne jarmarki. Centrum Paszkówki zmienia swój wizerunek, będzie nie tylko piękną wizytówką, ale przede wszystkim dogodnym miejscem dla mieszkańców na rodzinne spacery i rozwijanie różnych form wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Tuż obok ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci rozpoczęto prace remontowo – budowlane. Wkrótce na niezagospodarowanym dotąd terenie usytuowane będą alejki wraz z ławeczkami, altaną i wyremontowaną studnią, upamiętniającą historię miejsca. Wzdłuż zaprojektowanych ścieżek powstanie kompozycja rabat z wielorocznych krzewów i bylin w spokojnych zestawieniach kolorystycznych. W ramach zadania powstanie również kilka miejsc postojowych, wyremontowany zostanie chodnik i rów odwadniający wokół placu.

 

Inwestycja realizowana jest dzięki pozyskanym przez Gminę Brzeźnica środkom z Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na zadanie pn. „Adaptacja przestrzeni użytku publicznego celem integracji społecznej w miejscowości Paszkówka.”

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170