!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Przed Wielkanocą Brzeźnica w krakowskiej Kurii

DSC09379

„Z nową nadzieją patrzcie w przyszłość! Chrystus żyje, Alleluja” – powiedział kardynał Stanisław Dziwisz na spotkaniu z rodziną Szlaków Papieskich w krakowskiej Kurii w sobotę 23 marca 2013 r. Gmina Brzeźnica była tam obecna, bo od trzech lat należy do tej wspólnoty.

 

 

 

 

 

Grono wiernych, przybyłych z różnych zakątków Polski, gdzie oznaczone są ślady wizyt kardynała Karola Wojtyły – błogosławionego Jana Pawła II rozpoczęło wspólną modlitwę na dziedzińcu Kurii przed pomnikiem Ojca Świętego. Odśpiewano „Barkę”, zapalono znicze, złożono kwiaty. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej koncelebrowanej w kaplicy prywatnej arcybiskupów krakowskich. Słowo pasterskie wygłosił prałat Stefan Misiniec – opiekun duchowy Fundacji Szlaki Papieskie. W homilii nawiązał do ważnych wydarzeń i rocznic: ostatnie konklawe i wybór papieża Franciszka, 10 rocznica powstania Fundacji Szlaki Papieskie, 50 rocznica święceń kapłańskich kardynała Stanisława Dziwisza, 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Po Mszy świętej delegacje spotkały się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Patronem Honorowym Szlaków Papieskich. Jak co roku prezes fundacji „Szlaki Papieskie” – Urszula Własiuk przedstawiła relacje z całorocznego duszpasterstwa religijnego i rozwoju turystyki pielgrzymkowej. Zaprezentowała także i ofiarowała kardynałowi kolejny tom przewodnika – swojego autorstwa pt.: „Szlaki Papieskie – Jestem synem tej ziemi; Beskid Żywiecki”.

Pozdrowienia z gminy Brzeźnica do Krakowa zawiozła delegacja: wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos z żoną, najmłodsi sportowcy z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pobiedr” w Paszkówce z prezesem Wiesławem Jaskułą oraz panie w strojach regionalnych ze Stowarzyszenia Nowoczesna Gospodyni - członkinie z KGW w Wyźrale. Gospodynie wręczyły kardynałowi Dziwiszowi piękną, naturalną palmę oraz wydany w naszej gminie folder o Szlaku Papieskim, prowadzącym z Krakowa przez gminę Brzeźnicę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kardynał dziękując powiedział, że zabierze palmę w Niedzielę Palmową na Wawel. Z kolei chłopcy ofiarowali kardynałowi miniaturowy koszyczek z symbolami wielkanocnymi – wykonanymi artystycznie na szydełku. Spotkanie zakończyło się rozmowami i wzajemnym poznawaniem się przedstawicieli z całej Polski w sali włoskiej klasztoru ojców Franciszkanów.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

Wiesława Jarguz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170