!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Sportowcy okazali serce swojemu koledze

Paszkowka Zawody 2013

W dniu 5 stycznia 2013 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Paszkówce odbył się Noworoczny Turniej Charytatywny pn.: „GRAMY DLA PIOTRUSIA”. Turniej został zorganizowany przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „POBIEDR” w Paszkówce oraz Wójta Gminy Brzeźnica – Pana Bogusława Antosa, których zaangażowanie sprawiło, że turniej swoim obszarem objął wiele gmin.

 

 

 

 

W sobotni poranek wszystkie drużyny z uśmiechami na ustach zameldowały się na oficjalnym otwarciu turnieju. Otwierając turniej Wójt Gminy Brzeźnica oraz ks. Marek Holota – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce podkreślili piękno połączenia idei sportowej, a zwłaszcza rywalizacji w duchu „fair play” z miłością okazywaną drugiej osobie, która w danym momencie JEST dotknięta chorobą. Należy tutaj zaznaczyć, że całe przygotowanie, przeprowadzenie turnieju oraz jego rozliczenie zostało wykonane społecznie, a cały dochód z tej imprezy został przeznaczony na leczenie Piotrusia – młodego chłopca z miejscowości Łączany, który jest chory na białaczkę.

W duchu turniejowej rywalizacji bardzo dobrze bawiły się drużyny z terenu Gminy Brzeźnica (PUKS „Pobiedr” z Paszkówki oraz ZS w Łączanach), Gminy Kalwaria Zebrzydowska (PKS „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej), Miasta i Gminy Skawina (MTS „Piast” Skawina – dwie drużyny oraz „Milenium” Skawina) oraz Miasta i Gminy Kraków („Cracovia” oraz PKS „Jadwiga” Kraków).

Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji sportowej:


Grupa ORLIKI:

 1. 1. PUKS „POBIEDR” Paszkówka
 2. 2. PKS „Jadwiga” Kraków
 3. 3. MTS „PIAST I” Skawina
 4. 4. PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska
 5. 5. MTS „PIAST II” Skawina
 6. 6. ZS Łączany

Grupa ŻAKI:

 1. 1. „Cracovia” Kraków
 2. 2. PUKS „POBIEDR” Paszkówka
 3. 3. „Milenium” Skawina
 4. 4. MTS „PIAST I” Skawina
 5. 5. PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska


 

W trakcie turnieju przeprowadzona została także aukcja przedmiotów, z której dochód został także przeznaczony na leczenie Piotrusia. Na wspomnianej aukcji można było wylicytować m.in: rękawice Dariusza Michalczewskiego oraz gry FIFA na PC, PS3 i X - Box. Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż w organizację turnieju i udział w licytację włączył się Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Pan Marcin Kuflowski.

W trakcie turnieju Zarząd PUKS, „Pobiedr” w Paszkówce podpisał uroczyście umowę pomiędzy klubem, a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100 – lat Cracovia.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom, sędziom, sponsorom i każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się zorganizowania Noworocznego Turnieju Charytatywnego pn.: „Gramy dla Piotrusia”.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170