!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Divina gościła nasze dzieci

Divina_2012_004_wiad

Atrakcyjną i bezpłatną wycieczkę zorganizowała dla dzieci z gminy Brzeźnica partnerska gmina Divina ze Słowacji. Wyjazd był formą nagrody za udział polskich uczniów w projekcie zbierania i segregacji surowców wtórnych, prowadzonym przez Urząd Gminy w Divinie.

 

 

 

 

 

 

 

W wycieczce w dniach 27-28 września 2012 r. brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Łączanach i Brzeźnicy. Pobyt na Słowacji miał na celu integrację polskich i słowackich dzieci oraz edukację ekologiczną. Wszystko dzięki wspólnemu członkostwie gmin w Euroregionie Beskidy.

Dwa dni pobytu wypełnione były ciekawym programem, gdzie rozrywka przeplatana była edukacją. Dzieci zwiedzały atrakcje z rejonu żylińskiego: średniowieczny zamek w Strecznie, Rajskie Cieplice, słowackie Betlejem, Kalwarię w Rajeckiej Lesnej; brały udział w sportowych rozgrywkach; uczestniczyły w seminarium ekologicznymi i ceremonii rozdania nagród ze wspólnego konkursu, gdzie najlepsi otrzymali upominki. Moc wrażeń poniekąd oddają zdjęcia zamieszczone w galerii. Być może po raz pierwszy uczniowie zobaczyli zakład segregacji śmieci? Pokazanie dzieciom takiego miejsca miało na celu budzenie świadomości, jak ważne jest segregowanie śmieci i recykling.

O bezpieczeństwo dzieci na wycieczce dbali nauczyciele: Maria Majchrzycka-Mirek, Lucyna Koczwańska, Tomasz Mirek oraz Grzegorz Wojtas, reprezentujący Urząd Gminy w Brzeźnicy. Wyjazd odbył się z inicjatywy i pod koordynacją wójta gminy Brzeźnica. Na Słowacji nad realizacją programu wycieczki czuwali starosta Emil Molko, Josef Vlk i Erika Oresanova. Kierujemy do nich serdeczne podziękowania za wspaniałe przyjęcie dzieci, miłą atmosferę, nagrody i cały pobyt.

Dzieci wyrażają zadowolenie z wycieczki i pytają o następną, a nauczyciele podkreślają komfortowe warunki, serdeczność gospodarzy i piękno przyrody słowackich gór.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170