!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

  

Szanowni Państwo,

witam serdecznie w Gminie Brzeźnica.

Zapraszam do poznania jej walorów i osobliwości. Mam nadzieję, że wirtualna prezentacja ułatwi Państwu spojrzenie na całe spektrum życia społecznego i kulturalnego gminy.

Poszczególne zakładki odsłaniają zarówno funkcjonowanie administracji samorządowej, jak i atrakcje turystyczne. Na przykład BIP monitoruje całokształt pracy Urzędu Gminy i Rady Gminy. Z kolei Galeria pozwala zobaczyć fotograficzne relacje z różnych wydarzeń.

Warto poznać historię zapisaną w zabytkach, a później wybrać się na wycieczkę, aby je zobaczyć. Dziedzictwo kulturowe to rodowe dwory i ekskluzywny pałac w Paszkówce. Drewniane kościoły w Sosnowicach, Marcyporębie i Tłuczani stanowią perły na Szlaku Architektury Drewnianej. W piękny krajobraz wkomponowane są dziękczynne kapliczki, które są urodą wiejskich pejzaży.

Szlaki turystyczne poprowadzą Państwa nie tylko w miejsca historyczne ale również przez piękne punkty widokowe. Przyroda ma tutaj swoje niezakłócone enklawy. Dolinę Wisły w Łączanach ze starorzeczami polecam nie tylko ornitologom, ale wszystkim miłośnikom ptactwa i roślinności.

Z kolei lasy rozciągające się od Pasma Draboża po Trawną Górę to doskonały teren na rowerowe i piesze wycieczki. Ułatwieniem będą szlaki rowerowe, oznaczone na terenie gminy, a wkomponowane w teren Doliny Karpia.

Poprzez udział w cyklicznych wydarzeniach kulturalnych można poznać rodzime tradycje i atrakcyjnie spędzić czas wolny. Szczegóły zawsze są zamieszczane w Kalendarzu Imprez.

Na tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać czekają liczne trasy rowerowe i stadniny koni. Lubiących sporty ekstremalne zapraszam na tor do jazdy terenowej w Kossowej. Wrażenia gwarantowane. Wiślane położenie i Kanał żeglowny daje możliwość uprawiania sportów wodnych. Regaty kajakowe i szkolenia organizuje Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach.

Zapraszając Turystów zapewniam o gościnności Mieszkańców i władz samorządowych. Dla tych, którzy pomyślą o zamieszkaniu gmina oferuje, oprócz atrakcyjnych terenów, zbudowaną sieć infrastruktury technicznej. Pełna oferta bazy oświatowej od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe, gimnazja i szkołę średnią dla dorosłych to atut edukacyjny gminy. Bezpieczeństwo i ochronę zdrowia gwarantują liczne instytucje i organizacje działające na terenie gminy. Życie religijne tworzą wspólnoty skupione w pięciu parafiach rzymsko-katolickich. Niektóre z nich mają własne strony internetowe, podobnie jak większość instytucji i podmiotów gospodarczych. Internetowe linki z tej strony ułatwią dotarcie do nich i do wielu innych ciekawych stron dotyczących naszego regionu.

Zachęcam Mieszkańców i Gości do regularnego odwiedzania strony internetowej gminy Brzeźnica. Bogactwo czternastu sołectw sprawia, że życie toczy się tutaj urozmaiconym rytmem. Niech internetowa witryna zainspiruje Państwa do plenerowej wyprawy, bo każda pora roku odsłania gminę w innym krajobrazie.

 

Pozdrawiam i zapraszam do Gminy Brzeźnica.

 

Wójt Gminy

Bogusław Antos

  

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170