!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

 

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W KOSSOWEJ

-->

Opis działalności

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kossowej kierowany jest przez lek. Zbigniewa Liptak - lekarz rodzinny. Usługi lekarskie prowadzi, także lekarz pediatra Grzegorz Skałkowski. W ośrodku zatrudnione są także pielęgniarki, panie: Maria Woźniczka, Lucyna Kozioł, Elżbieta Zielińska - pielęgniarka środowiskowa, Hanna Świtała - pielęgniarka szkolna oraz Halina Kowal - położna. W ośrodku wykonywane są podstawowe badania laboratoryjne, alergiczne testy skórne, EKG - według potrzeb, USG. Zarówno lekarz rodzinny jak i pediatra jeżdżą na wizyty domowe oraz pracują w Ośrodku Zdrowia w Łączanach.

Dni oraz Godziny pracy

Godziny przyjęć w gabinetach lekarskich - zobacz

Telefon kontaktowy

033 879 20 06

Badania specjalistyczne

Badania laboratoryjne w Kossowej:

Wtorek i Piątek - 7:30-8:20

 

Badania ultrasonograficzne w Kossowej:

I i III środa miesiąca od godz. 17:00

 

Odpłatne konsultacje dermatologiczne w Kossowej:

Dwie soboty w miesiącu w godz. 9:00-11:00, po uprzedniej rejestracji telefonicznej ( koszt pierwszej wizyty 25,00 zł, następnej 20,00 zł).

Badania laboratoryjne w Łączanach:

Wtorek - 8:00-9:00

 

 

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PASZKÓWCE

-->

Opis działalności

Ośrodek zdrowia w Paszkówce od 01.01.2001 r. funkcjonuje jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej kierowany przez lek. Alinę Rawską. Swoją działalnością zakład obejmuje większość mieszkańców wsi Sosnowice, Paszkówka, Bęczyn, Kopytówka oraz część mieszkańców wsi przylegających tj. Wielkie Drogi, Jaśkowie, Brzezinka, Brzeźnica, Marcyporęba, Nowe Dwory i Tłuczań.

Zakład działa na podstawie zawartej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Są to świadczenia lekarskie, pielęgniarskie i położnicze. Usługi lekarskie prowadzone są przez lekarza chorób płuc Alinę Rawską i lekarza pediatrę Marka Zawiłę, który rozpoczął specjalizację w zakresie medycyny rodzinnej. Świadczenia pielęgniarskie ( oprócz czynności zabiegowych w ośrodku ) to również usługi pielęgniarki środowiskowo - rodzinnej.

Ogólna liczba zadeklarowanych pacjentów do lekarzy ośrodka wynosi 3040, a do pielęgniarek środowiskowych 2795. Różnica wynika z nieświadomości pacjentów, że wybór pielęgniarki jest konieczny, mimo iż w danej chwili ta usługa nie jest potrzebna. Usługi pielęgniarskie wykonywane są również w szkołach podstawowych w Paszkówce i Sosnowicach.

Sosnowcach ośrodku zatrudniona jest również położna, pod opieką której są kobiety z problemami ginekologicznymi, ciężarne, położnice i noworodki. Zatrudnione pielęgniarki to Stefania Żurek, Bożena Wojnowska, Iwona Kołodziejczyk, Monika Żmuda.

W zakresie usług podstawowej opieki zdrowotnej wykonywane są wszystkie podstawowe badania laboratoryjne, badania poziomu cukru bezpośrednio z palca glukometrem, badania EKG i spitometria. Dwa razy w miesiącu dostępne jest w ośrodku badanie USG. W ośrodku wykonywane są zabiegi rehabilitacyjne - naświetlenia lampą Solur oraz diadynamik i jonoforeza. Na pozostałe badania diagnostyczne - jak rtg, USG - kierujemy pacjentów do Przychodni Zdrowia w Skawinie Skawinie Wadowicach, Wadowicach którymi SA podpisane umowy na bezpłatne badania pacjentów.

Od początku swojej samodzielnej działalności w ośrodku zorganizowano różne akcje badań specjalistycznych specjalistycznych profilaktycznych - były to badania prostaty dla mężczyzn, badania densytometryczne kości w kierunku osteoporozy. Organizowane są także profilaktyczne szczepienia przeciw grypie.

Dni oraz Godziny pracy

 

Lek. Łukasz Poniewski

Pediatra
Ewa Domaracka

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8:00-17:30

-------------

8:00-13:00

8:00-13:00

13:00-17:30

--------------

14:00-17:30

14:00-17:30

14:00-17:30

--------------

--------------

8:00-13:00

--------------

--------------

8:00-12:00

Poza tymi godzinami pracy ośrodka opieką lekarsko - pielęgniarską obejmuje pacjentów Przychodnia Zdrowia w Skawinie na ul. Popiłuszki 2a tel. 012/2761222. Tylko wypadki i nagłe zachorowania zagrażające życiu obsługiwane SA przez Pogotowie Ratunkowe w Wadowicach tel. 999.

Telefon kontaktowy

033 879 30 48

 


 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170