!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

SZLAK MARYJNY CZĘSTOCHOWA – MARIAZELL

SZLAK MARYJNY CZĘSTOCHOWA –

 

 

 

 

MARIAZELL

 

 

Na terenie naszej gminy został oznaczony Szlak Maryjny. Trasa turystyczna zaczyna się w Austrii, gdzie jest jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Madonna z Mariazell nazywana Wielką Matką Łaskawą Austrii, Możną Panią Węgier oraz Matką Narodów Słowiańskich. Tamtejsze sanktuarium ma międzynarodowy charakter. Pielgrzymują tam ludzie z całej Europy. Obecnie powstaje szlak Mariazell - Częstochowa. Najbliższe nam jest Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej z Cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

Przez naszą gminę wiedzie około ośmio kilometrowy odcinek. Szlak przebiega przez przeprawe promową w Brzeźnica-Czernichów, następnie przez centrum Brzeźnicy do Marcyporęby i Górę Draboż w kierunku Zebrzydowic. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć naszą gminę dodatkowo wyznaczona została trasa, również dla rowerów, z Brzeźnicy przez Kopytówkę - miejsce pochodzenia Cudownego Obrazu Matki Boskiej, Bęczyn, Paszkówkę, Sosnowice do Przytkowic gdzie łączy się ze szlakiem pieszym.

szlak_maryjny1
 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170