!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Opis Trasy Oraz Mapka

WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Projekt zakłada powstanie bezpiecznego szlaku rowerowego w oparciu o Wisłę. Będzie prowadził od źródeł Wisły- na tamie Jeziora Czernieńskiego w Wiśle do ujścia Wisły do Bałtyku. Szlak będzie prowadził głównie wiślanymi wałami, a przez tereny zabudowane – duże miasta, ścieżkami rowerowymi. Cały program ma za zadanie promocję cyklingu i regionów kraju wraz z produktami dla nich charakterystycznymi oraz zdrowego trybu życia.

Wiślana Trasa Rowerowa będzie przebiegała na terenie naszej gminy.

trasa_wislana_11

PRZEBIEG WIŚLANEJ TRASY ROWEROWEJ:

Trasa rozpoczyna się w Łączanach na przedłużeniu ulicy Długiej biegnącej z Ryczowa, po prawej stronie mijamy boisko sportowe, jedziemy wzdłuż wału, następnie skręcamy w prawo, jadąc prosto po lewej stronie mijamy Kościół w Łączanach. Następnie wyjeżdżamy na ulicę główną i kierujemy się w stronę Krakowa, przejeżdżamy przez most na Kanale Łączany-Skawina. Przed stopniem wodnym skręcamy w prawo, jedziemy wałem Wisły.

Jesteśmy w Chrząstowicach, jadąc prosto wzdłuż wału dojeżdżamy do końca asfaltu – wjeżdżamy na drogę nieutwardzoną, jesteśmy w Brzeźnicy przejeżdżamy przez przysiółek Kopań, skręcamy w lewo na drogę asfaltową, następnie w prawo drogą nieutwardzoną, jedziemy prosto, dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo, asfaltem drogą prosto do promu, mijamy po prawej stawy. Przed promem skręcamy w lewo na drogę przy wale następnie skręcamy w lewo- wyjeżdżamy na drogę asfaltową. Jest to granica gminy Brzeźnica i gminy Skawina.

Ogółem trasa na terenie naszej Gminy wynosi 11,1 km długości.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170