!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Serce za serce

bal 3

Sosnowice to miejsce niezwykłe, o czym przekonują się, na co dzień mieszkańcy i goście. Od 70 lat działa tutaj Koło Gospodyń Wiejskich, które w sierpniu będzie obchodzić swoją rocznicę.

 

 

 

 

 

 

bal 4 Powstało z potrzeby serca i dla serca, tak można powiedzieć patrząc na jego działalność prospołeczną. Od 12 lat panie z koła organizują niezwykły bal. Każdy jego uczestnik jest po prostu dobrym, wrażliwym i tolerancyjnym człowiekiem. Gośćmi specjalnymi są osoby niepełnosprawne z terenu gminy i nie tylko, skupione wokół Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Kruszynki” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Swą obecnością i wsparciem corocznie bal uświetniają: Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, Radna Gminy Brzeźnica – Barbara Ewiak, Prezes Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy Irena Torba, Kierownik NZOZ w Paszkówce Alina Rawska, Prezes Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” Lucyna Przystał.

 

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik nad czym czuwa obecna przewodnicząca koła Małgorzata Klaja, która nie kryła wzruszenia dziękując koleżankom za pomoc, zrozumienie i wsparcie podczas tegorocznego balu, który odbył się 8 lutego 2014 roku w Domu Ludowym w Sosnowicach. Przygotowania do tego wydarzenia trwają właściwie od zakończenia jednej zabawy do realizacji kolejnej. Tak, by wszyscy uczestnicy czuli się doskonale. Tradycyjnie wszystkich przybyłych powitały specjalnie przygotowanym muzycznym akcentem gospodynie, następnie podano uroczysty obiad, po którym zaczęły się tańce i hulanki. Od kilku lat gościom przygrywa zespół Diler, który wspiera tę inicjatywę.
Można powiedzieć, że na ten krótki czas do Sosnowic wpadają anioły, które przystanęły w swej pracy na chwilę, by dawać radość oraz szczęście.

Podziękowanie za wsparcie kierowane są do:

Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa

Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy

Kierownik NZOZ w Paszkówce Aliny Rawskiej

Anny i Grzegorza Balów

Pracowni Florystycznej Wiolety Sekuły

Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”

Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy

Zespołu Diler

i wszystkich osób dobrej woli, które swoim nawet drobnym gestem przyczyniają się do realizacji balu, szczególnie do wszystkich pań z Koła GospodyńWiejskich w Sosnowicach, które zawsze ofiarnie i bezinteresownie poświęcają swój czas na przygotowanie zabawy.

Do zobaczenia za rok.

 

Agnieszka Wolska

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170