!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Historyczne atrakcje turystyczne

 

Dolina Multi Logo 2014

 

Gmina Brzeźnica ma na swoim terenie wiele miejsc, w których można z bliska „dotknąć historii”. Pod koniec 2013 r. Urząd Gminy w Brzeźnicy zrealizował projekt w ramach którego wykonano kilka zadań: przygotowano do zwiedzania wojenne schrony z czasów II wojny światowej, oznaczono miejsce schronów w Kossowej i obozu pracy Baudienst w Brzeźnicy, przeprowadzono wykład historyczny oraz wydano folder pt. „Wojenne lata”.

 

 

Wszystkie te działania były objęte dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Oczyszczenie schronów nie było zadaniem łatwym, bo przez lata uległy zasypaniu. Z kolei fakt istnienia niemieckiego obozu pracy został zapomniany, dopiero od 2011 r. jest przypominany. Polecamy wybrać się w teren i zwiedzić miejsca, gdzie rozgrywały się wydarzenia historyczne. „Patrząc w przyszlość warto też dokumentować i poznawać przeszłość, o historii nie wolno nam zapomnieć…” – tak mówił obecny na wykładzie historycznym Bogusław Antos - Wójt Gminy Brzeźnica. W grudniu 2013 r. prelekcję, ilustrowaną prezentacją multimedialną, do młodzieży gimnazjalnej wygłosił Wojciech Opyrchał – pasjonat historii i fortyfikacji.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

W.J.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 Leader za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Karpia. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170