!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

YOUNGSTER - angielski Twoją szansą

youngster_4

W tym roku szkolnym Zespół Szkolno - Przedszkolny w Brzeźnicy uczestniczy w programie o nazwie "YOUNGSTER - angielski Twoją szansą".

 

 

 

 

 

 

Program kierowany jest do uczniów klas trzecich uczęszczających do szkół wiejskich. Jest to program zorganizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich oraz ułatwienie jej dostępu do placówek ponad gimnazjalnych.

Przewiduje on dodatkowe zajęcia lekcyjne w ciągu roku szkolnego, w podziale na niewielkie, 10-15-osobowe grupy, w wymiarze 90 godz. lekcyjnych dla każdej z grup. Grupy są tworzone stosownie do umiejętności językowych uczniów, a zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem innych, niż używane w procesie dydaktycznym podręczników.

YOUNGSTER – nie są to zwykłe lekcje języka angielskiego, jakie znamy w tradycyjnym wydaniu. Pomimo korzystania z podręczników i używania języka obcego, jest to także czas dobrej zabawy, integracji, odkrywania swoich zainteresowań. To również czas, w którym uczniowie angażują się w coś, co ich interesuje; gdzie nie trzeba trzymać się z góry określonego programu nauczania. Wspólnie dzielą się swoimi pomysłami, mówią o swoich potrzebach, do których dopasowywane są zajęcia tak, aby były one ciekawe.

W szkole powstały 2 grupy na różnych poziomach, w których uczestniczy 25 uczniów. Wszyscy otrzymali podręczniki wraz z ćwiczeniami sfinansowane przez Fundusz.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170