Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

Sport w Zespole Szkół w Łączanach

sport_laczanyW tym semestrze Nasza Szkoła reprezentowana była w rożnego rodzaju zawodach sportowych ponad dwadzieścia razy. Braliśmy udział w rywalizacji na szczeblu: gminnym, powiatowym, rejonowym a także wojewódzkim. Aby szkoła była brana pod uwagę we współzawodnictwie na wyższych szczeblach, jej uczniowie muszą zakwalifikować się do najwyższego etapu wojewódzkiego, wcześniej zwyciężając w czterech turniejach: miejsko-gminnym, półfinału powiatowego, powiatowym i rejonowym poszczególnych dyscyplin sportowych umieszczonych w Kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego.

Szkoła Podstawowa brała udział w rozgrywkach gminnych w dyscyplinach: piłka nożna halowa (II miejsce w gminie), tenis stołowy indywidualnie i drużynowo, piłka siatkowa (II miejsce w gminie). Największe sukcesy w tym roku w kategorii szkół podstawowych osiągali indywidualnie nasi tenisiści stołowi (Dariusz Pomietło i Adrian Kozioł). Obydwaj w finale powiatowym zajęli miejsca IV i V i uzyskali awans do zawodów rejonowych (marzec 2010). Po drodze wygrali turnieje gminne i powiatowe(półfinał). Drużynowo niestety nie wystartowaliśmy w turnieju z powodu choroby zawodników.

W kategorii gimnazjum braliśmy udział w turnieju piłki nożnej halowej chłopców. Na terenie naszej gminy zajęliśmy I miejsce, a w półfinale powiatowym zajęliśmy II miejsce . W turnieju piłki nożnej halowej dziewcząt, na szczeblu półfinału powiatowego zajęliśmy III miejsce. W turnieju gminnym w siatkówce zajęliśmy II miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt. W biegach przełajowych sukces odniósł nasz uczeń Artur Babiński (klasa II G), zajął IV miejsce w finale powiatowym, a później w zawodach etapu wojewódzkiego był 30 na 100 zawodników z całego województwa. Od kilku lat naszą mocną stroną, za sprawą Konrada Scąbra i Piotra Kubasa (klasa III G), jest tenis stołowy. W ciągu ostatnich lat Konrad zdobył indywidualnie trzy razy mistrzostwo powiatu, a wspólnie z Piotrkiem drużynowo dołożyli jeszcze jedno mistrzostwo i vice - mistrzostwo powiatu. Kilkakrotnie Konrad Scąber reprezentował Naszą Szkołę w turnieju wojewódzkim. W ubiegłym semestrze również to oni rozdawali karty, począwszy od turniejów gminnych, półfinału powiatowego i w finale powiatowym. Konrad zdobył vice mistrzostwo powiatu, a Piotr zajął VII miejsce w finale powiatowym indywidualnie. Drużynowo zajęli II miejsce w finale powiatowym. W obu turniejach indywidualnym i drużynowym awansowali do zawodów rejonowych (marzec 2010).

Oprócz współzawodnictwa międzyszkolnego w naszej szkole zorganizowaliśmy ”Mikołajkowy turniej siatkówki” dla zespołów z okolicznych miejscowości. Po rozegraniu turnieju, w czasie rozdania nagród, każdy uczestnik zawodów otrzymał upominek od Św. Mikołaja. Uczniowie przekonali się, że czas wolny w sobotę można spędzić aktywnie, dbając o kondycję fizyczną.

Nasi podopieczni biorą udział również w zajęciach sekcji Karate. Podczas zawodów sprawnościowych Turniej mikołajkowy – Wadowice 2009 – w kategorii „walki reżyserowane” laury zdobyły nasze uczennice: Magdalena Kozioł – II miejsce, Dominika Wiecheć – II miejsce, Emilia Gomólak – III miejsce, Adrianna Czechowicz – III miejsce.

W naszej szkole mamy również uczniów trenujących kajakarstwo w miejscowym klubie MKK Łączany. Obecnie najbardziej utytułowaną zawodniczką jest Kamila Czechowicz. Oto jej niektóre sukcesy: dwa złote medale w „Wojewódzkich mistrzostwach młodzików”, VII miejsce w Mistrzostwach Polski w maratonie kajakowym. Kamila w latach 2003-2010 zdobyła łącznie 29 medali (w tym 11 złotych) na zawodach w regionie małopolskim i śląskim. W 2008 roku otrzymała nagrodę GALI SPORTU powiatu wadowickiego za szczególne osiągnięcia w za sezon 2008.

Wdrażanie dzieci i młodzieży do działalności sportowej nie tylko szkolnej, spełnia szereg postulatów wychowawczych oraz kształci pożądane cechy osobowości: wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia wyników, konsekwencję w postępowaniu, pokonywaniu oporów i przezwyciężania własnych słabości. Sport w naszej szkole uczy również wyrzeczeń i rezygnacji, hartu ducha, postawy sportowej, w której szacunek dla drugiego człowieka i etyczne postępowanie stanowią cel na równi z wynikami. Dobrze przekazywane wychowanie fizyczne i sport może dać dzieciom i młodzieży solidne fundamenty zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności motorycznej.

Cieszymy się z faktu, iż znaczna część Naszych dzieci jest blisko sportu, który daje im dużo satysfakcji, przyjemność i radość z regularnej aktywności ruchowej.