!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Wystawa "Droga do wolności - mieszkańcy gminy Brzeźnica w starej fotografii"

W październiku br z inicjatywy Biblioteki i Biura Promocji ogłoszona została akcja odnajdywania starych fotografii. Pokłosiem akcji jest wystawa “Jedynym waszym znakiem jest odtąd Orzeł Biały: mieszkańcy gminy Brzeźnica w obronie niepodległości Ojczyzny”. Poprzez fotografie zilustrowane zostało życie mieszkańców od XIX do połowy XX wieku. Życie codzienne przeplata się tu z żołnierskimi losami.
Dziękujemy wszystkim Dyrektorom za rozpropagowanie akcji w Szkołach, nauczycielom za pomoc.
Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji.

- ze Szkoły Podstawowej z Marcyporęby:
Kacper Słania, Michał Stec, Maria Jaskiernia, Małgorzata Zając

- z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Tłuczani:
Małgorzata Józefowska, Magdalena Korus, Patrycja Osińska, pani Alicja Dankiewicz

ze Szkoły Podstawowej w Sosnowicach:
Michał Antos, Natalia Antos, Ewelina Bańdo, Julia Dudzik, Julita Klaja, Adrian Kucia, Justyna Kutermak, Mateusz Moskała, Sebastian Moskała, Paulina Skorupa, Marcelina Stokłosa, Dominika Wacław, Barbara Walo

z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Brzeźnicy:
Adrian Boczoń, Wojciech Freń, Dominik Garlej, Konrad Pamuła, Natalia Przybyło, Katarzyna Radwan, , Elżbieta Sypuła, Kacper Waga, Paulina Warmuz, Małgorzata Wójcik

ze Szkoły Podstawowej w Paszkówce:
Grzegorz Graca, Marek Morek, Ewelina Pomietło.

Dziękujemy za udostępnienie prywatnych zbiorów, szczególne podziękowania dla: Marii Cholewy -Ciemiery, Barbary Ewiak, Jacka Hyli, Ireny Kosek, Jadwigi Kozioł, Romana Kucharczyka, Aurelii Matyjaszek, Adama Rolińskiego, Marii Sikora, Renaty Żmudy, Elżbiety Całus, Ewy Bartosz.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnicy od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców gminy Brzeźnica oraz osoby pochodzące z tych terenów. Zeskanowane i opisane zdjęcia można przesyłać do Biura Promocji na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Starajmy się wspólnie dokumentować przeszłość i dzielić się rodzinną spuścizną, bo w ten sposób ona przetrwa w zbiorowej pamięci. Mamy nadzieję, że będzie nam przybywało materiałów i wzbogacą one naszą wystawę.


Stara Fotografia
 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170