!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Tradycja Stołu Wielkanocnego w Brzeźnicy

S W W sobotnie popołudnie 24 marca 2018r. sala widowiskowa w Centrum Kultury w Brzeźnicy wypełniła się zapachami i smakami znanymi nam od dzieciństwa, a to za sprawą spotkania pn. „Tradycja Stołu Wielkanocnego” – Lokalne Tradycje Kulinarne, podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich z tereny Gminy Brzeźnica prezentowały tradycyjne potrawy świąteczne.

 

 

 

 

 

To już kolejne spotkanie, podczas którego tradycyjne potrawy związane za Świętami Wielkanocnymi prezentowały panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji działających na terenie gminy Brzeźnica. Stoły obfitowały w potrawy, które są o pokoleń na polskich stołach a receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nie dziwi więc fakt, że sala wypełniła się nie tylko aromatami przygotowanych potraw, ale również zaproszonymi gości.

 W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Józef Brynkus, wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos, sekretarz gminy Brzeźnica Barbara Klęczar, radny powiatowy Franciszek Żmuda, radna powiatowa Mirosława Zybek, przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica Jadwiga Kozioł wraz z radnymi gminnymi,

W swoich przemówieniach zaproszeni goście docenili wkład i wysiłek gospodyń w przygotowanie tak obfitych stołów. Uroczystego poświecenia potraw dokonał ksiądz Adam Lenart proboszcz parafii w Brzeźnicy.

Degustacji potraw wielkanocnych towarzyszył program artystyczny przygotowany przez zespół „Czerwone Korale” oraz Konrada Janusa.

Podczas tego spotkania wręczone zostały upominki ufundowane przez Powiat Wadowicki, nagrody powędrowały do wszystkich Kół Gospodyń biorących udział w tym spotkaniu.

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach projektu: „Lokalne tradycje kulinarne”. Organizatorami byli: Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni”, Wójt Gminy Brzeźnica, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170