!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Gmina Brzeźnica wśród Szlaków Papieskich na spotkaniu z arcybiskupem

DSC03967 W przededniu Niedzieli Palmowej w dniu 24 marca 2018 r. odbyło się w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich coroczne spotkanie przedstawicieli Szlaków Papieskich z całej Polski z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim metropolitą krakowskim.

 

 

 

 

 

 

Delegację z gminy Brzeźnica stanowili: Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos; uczniowie z pocztem sztandarowym ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Marcyporębie z dyrektor Krystyną Korus, nauczycielką Ewą Słanią i rodzicami; ks. kanonik Jan Giądła proboszcz parafii w Marcyporębie, panie w strojach regionalnych z Koła Gospodyń Wiejskich w Bęczynie.  

Po złożeniu kwiatów i zniczy pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II na dziedzińcu krakowskiej kurii, wszyscy odśpiewali „Barkę”, a następnie uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej. W homilii arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o szczególnym zapisie, jaki zostawił na polskiej ziemi Święty Jan Paweł II, kiedy wędrował szlakami, jako ksiądz-biskup-arcybiskup Karol Wojtyła. Pozostawione przesłanie z całą otwartością i pięknym jest teraz przekazywane przez starsze pokolenie - młodszemu. Arcybiskup przywołał cytaty z poematu „Myśląc Ojczyzna” autorstwa Karola Wojtyły, szczególnie wymowne w roku obchodów 100. lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcentując czas trwającego Wielkiego Postu, przypomniał słowa Jezusa, wypowiedziane z krzyża: „Przebaczcie im, bo nie wiedzą co czynią…”.  

Po mszy świętej w sali pałacu arcybiskupów krakowskich odbyło się spotkanie z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, podczas którego prezes Fundacji Szlaki Papieskie - Urszula Własiuk przedstawiła najważniejsze wydarzenia z ubiegłego roku na Szlakach Papieskich w Polsce. Następnie poszczególne delegacje miały możliwość krótkiej rozmowy z metropolitą krakowskim. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bęczynie wręczyły metropolicie krakowskiemu piękną, własnoręcznie uwitą, palmę wielkanocną.

Na zakończenie ks. arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski złożył z okazji, nadchodzących Świąt Wielkanocnych, życzenia wszystkim obecnym na spotkaniu, a za ich pośrednictwem społecznościom, z których przybyli, życzył m.in. wszystkiego tego, co przyniósł Zmartwychwstały Jezus: pokoju i radości.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170