!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Aktywny styczeń w Domu Seniora w Marcyporębie

SENIOR WIAD To już miesiąc od momentu uruchomienia Domu Seniora w Marcyporębie. Przez ten czas trochę się wydarzyło.

 

 

 

 

 

 

Seniorzy gościli uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaki, które pod okiem pani Ewy Słani przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z kolei tydzień później seniorów odwiedzili uczniowie, którzy zaprosili ich do wspólnego kolędowania. Podziękowania kierujemy do pani Ewy Słani oraz pani dyrektor Krystynie Korus za prezent – książki o św. Janie Pawle II, które wzbogacą naszą biblioteczkę.

Seniorzy szlifowali również swój warsztat artystyczny. Weronika Faber oraz Artur Józefowski razem z pensjonariuszami wykonali piękne ozdoby metodą origami. Korzystając z trwającego jeszcze okresu świątecznego seniorzy postanowili ozdobić dom seniora. Tak powstały papierowe choinki.

Z kolei pod czujnym okiem Pani Miry Sabatowicz z Galerii Bałysówka odbyły się warsztaty plastyczne, na których wykonano aniołki z gipsu.

Seniorzy wykonywali także woreczki gimnastyczne, które wykorzystywane są podczas ćwiczeń.

Przez klika styczniowych dni wirtualnie podróżowaliśmy po Śląsku. Z mapą w ręku oraz z matematycznymi podpowiedziami próbowaliśmy dopasować poszczególne miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Był również czas na poznanie gwary Śląskiej.

Nie zabrakło też zabaw pobudzających wyobraźnie, a także ćwiczących pamięć seniorów.

Dnia 7 lutego gościliśmy Klub Seniora działający przy Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, który spotyka się w pierwszą środę miesiąca w Galerii Polsko - Słowackiej w Brzeźnicy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy kawie i cieście, które zostało upieczone przez Seniorki z Marcyporęby.

W Tłusty czwartek gościliśmy pana Bogusława Antosa - wójta gminy Brzeźnica, panią Barbarę Klęczar – sekretarz gminy oraz pana Grzegorza Wojtasa – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy przywieźli ze sobą pyszne pączki.

Z kolei 9 lutego przybyli do nas Seniorzy ze Skawiny, reprezentujący Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, a także chór Radośni. Tematem przewodnim spotkania były zaślubiny z morzem, które miały miejsce 10 lutego 1920 r. w Pucku, zorganizowane dla uczczenia powrotu Polski nad Bałtyk. Reprezentujący Rzeczpospolitą gen. Józef Haller w czasie uroczystości mówił: "Teraz wolne przed nami światy i wolne kraje. Żeglarz polski będzie mógł dzisiaj wszędzie dotrzeć pod znakiem Białego Orła, cały świat stoi mu otworem". Dzięki uprzejmości Pana Adama Woźniczki mogliśmy zobaczyć pamiątki z jego prywatnych zbiorów dotyczące Józefa Hallera. W trakcie spotkania nie zabrakło śpiewu, tańców, wspomnień dotyczących Józefa Hallera, a także śmiechu i łez wzruszeń. Spotkanie osłodziło nam pieczone jabłko nadziewane morelą lub śliwką udekorowane bitą śmietaną.

Prelekcję na temat bezpieczeństwa wygłosił st. sierż. Łukasz Lasek z Posterunku Policji w Brzeźnicy. Wyjaśnił jak należy zachowywać się wobec osób nieznajomych oraz przestrzegał przed zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się starsze osoby.

Z seniorami spotkali się także przedstawiciele krakowskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Opowiedzieli o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym, o prawach i obowiązkach podczas podpisywania umów telekomunikacyjnych. Jak skutecznie złożyć reklamację oraz jak ustrzec się przed nieuczciwymi firmami.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170