!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

W Gminie Brzeżnica czekają wolne miejsca w przedszkolach !

PRZEDSZKOLAKI

Gmina Brzeźnica posiada bogatą i dostosowaną do potrzeb dzieci najmłodszych bazę przedszkolną.

Na terenie Gminy funkcjonują trzy przedszkola
(6 oddziałowe w Brzeźnicy, 3 oddziałowe w Łączanch i 2 oddziałowe w Tłuczani)
oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych
(2 oddziały w Sosnowicach, 2 oddziały w Paszkówce i po 1 oddziale w Marcyporębie i w Chrząstwicach)
do których łącznie uczęszcza aż 362 dzieci.

 

 

Ponadto 25 dzieci uczęszcza do przedszkola prowadzonego przez siostry Zakonne w Marcyporębie, których pobyt jest również finansowany z budżetu gminy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz w związku z tym, że w Gminie z roku na rok przybywa mieszkańców Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos zdecydował o powiększeniu istniejącej bazy przedszkolnej poprzez powiększenie przedszkola w Brzeźnicy o dodatkowe oddziały w wyniku czego powstało największe bo aż sześciooddziałowe przedszkole w Brzeźnicy przystosowane dla 150 dzieci.  

Od września 2017 roku w Brzeźnicy funkcjonuje 6 oddziałowe przedszkole utworzone w dotychczasowych pomieszczeniach szkoły. Przedszkolakom zostały udostępnione duże przestronne sale i szerokie korytarze. Częściowo inwestycja ta została dofinansowana w ramach projektu pn.: „Mali odkrywcy - utworzenie nowych oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Brzeźnica w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego z Działania 10.2.1.  Dzięki pozyskanym środkom powstałe oddziały zostały wyposażone w nowe meble i pomoce dydaktyczne oraz doposażona została kuchnia. Dzieci mają możliwość przebywania w dużych przestronnych salach oraz mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z logopedii, gimnastyki korekcyjnej oraz języka angielskiego.

W obecnym roku szkolnym miejsca wystarczyło dla wszystkich chętnych. Przyjętych zostało 130 dzieci, a przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami. Wolnych miejsc nie brakuje również w innych placówkach przedszkolnych, więc rodzice mają szerokie możliwości wyboru.

Poprzez swój ciągły i dynamiczny rozwój w różnych obszarach, a w szczególności w obszarze opieki nad dziećmi, Gmina Brzeźnica stała się miejscem przyjaznym i dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi.

Wójt Gminy Brzeźnica zaprasza rodziców do korzystania z istniejącej bazy przedszkolnej i żłobkowej na terenie Gminy.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170