!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Otwarcie tras Nordic Walking w Brzeźnicy

Nord W 2013 W sobotę 16 listopada 2013r. w Brzeźnicy miał miejsce marsz otwierający trasy Nordic Walking na terenie gminy Brzeźnica.

 

 

 

 

 

 

O godzinie 13: 30 uroczystym przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy – Bogusława Antosa i Prezesa Stowarzyszenia Doliny Karpia – Franciszka Sałaciaka oficjalnie otwarto Gminny Kompleks Tras Nordic Walking.

Po krótkiej rozgrzewce 50 miłośników chodzenia z „ kijkami” – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów ruszyło łatwą trasą zieloną i pokonało 5,6 km. Na mecie na uczestników marszu czekał ciepły posiłek oraz dyplom i materiały promocyjne Stowarzyszenia Doliny Karpia.

W Gminnym Kompleksie Tras wytyczone i oznakowane zostały 3 certyfikowane trasy do uprawiania Nordic Walking o łącznej długości ok. 30 km ze wspólnym startem i metą:

Certyfikat Brzeznica - trasa łatwa (zielona) skierowana jest w szczególności dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla osób starszych

- trasa średnia (czerwona) przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych

- trasa trudna (czarna) polecana jest przede wszystkim osobom zaawansowanym

Na starcie tras w centrum wsi Brzeźnica umieszczona została tablica dwustronna zawierająca informacje dotyczące gminy i znajdujących się na jej terenie zabytków, ćwiczeń przed i po treningu oraz mapę z oznaczonymi trasami w GKTNW i opisami. Ponadto każda trasa jest oznaczona i wyposażona w tablice informacyjno – promocyjne dotyczące trasy, ćwiczeń i atrakcji w gminie.

Kompleksy Tras Nordic Walking na terenie Doliny Karpia powstały w gminie Brzeźnica i gminie Spytkowice przy współpracy Stowarzyszenia Doliny Karpia i LGR „Żabi Kraj” celem rozwoju i promocji obszarów zależnych od rybactwa. W ramach „Operacji współfinansowanej przez unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycje w zrównoważone rybołówstwo ”

Nordic Walking to bardzo efektywny rodzaj ruchu, dzięki któremu szybko można poprawić ogólną kondycję fizyczną organizmu, bez specjalistycznego sprzętu, w bardzo prosty i przyjemny sposób. Nordic Walking może uprawiać każdy bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej z racji tego, iż maszerować można zarówno wolno jak i szybko, angażując przy tym różne partie mięśni.

 

Materiały promocyjne do pobrania

Przewodnik
Ulotka Informacyjna

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

Zachęcamy wszystkich do korzystania z tej coraz bardziej popularnej formy rekreacji.

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170