!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Młodzi kajakarze dążą do mistrzostwa

IMG 1785 do wiadomosci Międzyszkolny Klub Kajakowy Łączany skupiający w swych szeregach grupę około 30 dzieci i młodzieży w wieku od 9 – 15 lat, corocznie bierze udział w różnych zawodach kajakowych w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

W 2012 roku na XXXII OGÓLNOPOLSKIM SPORTOWO - TURYSTYCZNYM MARATONIE KAJAKOWYM - GRAND PRIX PZK 2012 kajakarze z Łączan zajęli I miejsce w punktacji drużynowej. Było to wielkim zaskoczeniem nie tylko dla samego trenera, ale również dla przedstawicieli Polskiego Związku Kajakowego, którzy przybyli na zawody z Warszawy.

 W tym roku na przełomie lipca i sierpnia grupa 11 kajakarzy przebywała na obozie szkoleniowym w Bartkowej zorganizowanym przez Małopolski Okręgowy Związek Kajakowy w Krakowie. Obóz pomógł kajakarzom poprawić swoje umiejętności kajakowe przy wykwalifikowanej kadrze trenerskiej.

Pozwoliło to na wytypowanie grupy 5 zawodników do udziału w dniach 6 -8 wrzesień w XXVII Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym - Opole 2013. Zdobyte na mistrzostwach punkty pozwolą Klubowi poprawić swoją pozycję w Ogólnopolskim Rankingu.

  

1

Klaudia Sowa

K – 1 Młodzik

2

Daniel Wiecheć

K – 2 Młodzik

3

Mateusz Sowa

4

Natalia Majdyś

K – 2 Juniorki młodsze

5

Weronika Kutermak

 

 Od trzech tygodni trwają intensywne treningi przed zawodami. Zawodnicy i zawodniczki pływają na dystansie 5 km i 10 km z przenoską tzn. zawodnicy płynąc kajakiem przenoszą go, biegnąc na pewnym odcinku, po czym ponownie płyną. Konkurencje mistrzowskie obejmować będą następujące etapy do pokonania:

- młodzicy 9 km z 1 przenoską

- juniorki młodsze 18 km z 4 przenoskami

 

 Zawodnicy wyjeżdżający na mistrzostwa od kilku lat ciężko pracują pod okiem swego trenera Tomasza Kubasa na sukces. Nie udałoby się to też bez finansowego wsparcia Wójta Gminy Bogusława Antosa, dzięki któremu rok rocznie w Łączanach odbywają się Regaty o Puchar Wójta w miesiącu czerwcu. Zawodnicy w Mistrzostwach godnie będą reprezentowali nie tylko swój Klub, ale również Gminę Brzeźnica i Powiat Wadowicki.

Życzymy zawodnikom „połamania wioseł”, dużo sił i wytrwałości, oraz zdobycia najwyższego podium. Dla kajakarzy sam wyjazd i uczestnictwo w tak prestiżowych zawodach jest ich wielkim zwycięstwem i wyróżnieniem.

O wynikach zawodów poinformujemy na stronie Urzędu Gminy i MKK Łączany >>> www.mkkłączany.pl.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170