!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Młodzi i utalentowani fizycy zaprezentowali swoje prace w Warszawie

DSC04981 w

W sobotę 15 czerwca 2013r. podczas XVII edycji Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik czworo gimnazjalistów z Brzeźnicy prezentowało przygotowane przez siebie doświadczenia.

 

 

 

 

Jak podkreślają organizatorzy Pikniku jest on największą w Europie imprezą plenerową popularyzującą naukę. Prawie 150 000 zgromadzonych na Stadionie Narodowym miłośników nauki mogło podziwiać setki pokazów i eksperymentów przygotowanych przez ok 200 instytucji z 22 krajów.

Gminę Brzeźnica reprezentowali: Oliwia Bałazy, Julia Ignacyk, Michał Antos, Jakub Kosek oraz trzech absolwentów ZSP: Tymoteusz Cierzak, Mikołaj Lang, Krystian Jezioro pod opieką mgr Joanny Hyrlickiej.

DSC04941 w Brzeźnicka młodzież do udziału w Pikniku została zaproszona przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych - współorganizatora Ogólnopolskiego Konkursu "Fizyczne Ścieżki". Od kilku lat gimnazjaliści z Brzeźnicy zachwycają swoją wiedzą i umiejętnościami wybitnych przedstawicieli świata fizyki. Eksperymenty wykonywane przez młodych fizyków oceniane są na bardzo wysokim poziomie, co owocuje nagrodami i wyróżnieniami w licznych konkursach. Wyjazd do stolicy na tak prestiżową imprezę był dla młodych fizyków nie tylko nagrodą, ale również stanowi motywację do dalszej pracy.

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170