!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Projekt Comenius - „Healthy learning, healthy future”

DSC 0805 Kopiowanie

Szkoła Podstawowa w Paszkówce realizuje projekt Comenius „ Healthy learning healthy future”. Dzięki niemu uczniowie i kadra nauczycielska uczestniczą w wymianie partnerskiej między szkołami.

 

 

 

 

 

Wymiana partnerska daje możliwość wzajemnego uczenia się, przekazywania najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Paszkówki wyjechali za granicę. Tym razem odwiedzili szkołę podstawową we Włoszech w miejscowości Castelcovati. Wizyta rozpoczęła się 13 maja i wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele z 6 państw partnerskich: Polski, Słowacji, Szwecji, Czech, Hiszpanii oraz Turcji. Organizatorzy w ramach atrakcji zaprezentowali występy artystyczne przygotowane przez uczniów zarówno ze szkoły w Castelcovati jak i uczniów ze Słowacji. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „ Sztuka smaku”, które były organizowane w Muzeum Sztuki. Aby poznać kulturę i tradycje Włoch, wzięli udział w wycieczkach do Verony oraz do Sirmione nad jezioro Garda. W Veronie wszyscy zwiedzili amfiteatr, który bardzo przypominał rzymskie Coloseum. Zobaczyli także słynny balkon Julii z dramatu Shakespeara„ Romeo i Julia”.

         Radosne twarze dzieci, pomocni nauczyciele i niezwykle zaangażowani rodzice – ten obraz pozostanie w pamięci wszystkich partnerów, którzy odwiedzili szkołę w Castelcovati.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170