!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Uczniowie i nauczyciele z Paszkówki z wizytą w Hiszpanii

Do Wiadomosci Hiszp

W związku z realizowanym w Szkole Podstawowej w Paszkówce projektem Comenius „ Healthy learning healthy future” w dn. 21 - 26 kwietnia czterech uczniów oraz trzech nauczycieli wyjechało z wizytą do Hiszpanii do Szkoły Podstawowej Miralba w Vigo.

 

 

 

 

 

 

Szkołę w Vigo odwiedzili również pozostali nauczyciele z krajów partnerskich: Czech, Słowacji, Szwecji, Anglii, Walii, Turcji, Grecji, Włoch.

Wizyta rozpoczęła się od uroczystego powitania dyrektora z Hiszpanii. Następnie uczniowie szkoły Miralba zaprezentowali cały obiekt przybyłym gościom. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wizyty odbył się międzynarodowy konkurs piosenki tematycznie związany z projektem. Z pośród biorących udział uczestników zwycięzcą została szkoła z Włoch, która swoim wykonaniem urzekła wszystkich przybyłych słuchaczy.

W kolejnych dniach wizyty uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, plastycznych oraz informatycznych. Odbyło się również spotkanie robocze projektu, podczas którego omówione zostały kolejne zadania, a także daty następnych wizyt.

Uczniowie z Hiszpanii stali się doskonałymi przewodnikami po okolicy. Pokazali nam park Castro, z którego rozciąga się piękny widok na całe miasto oraz na wybrzeże Vigo. Udaliśmy się do pobliskiego miasta Santiago de Compostela, gdzie zwiedziliśmy piękną katedrę, która stanowi cel pielgrzymów szlakiem św. Jakuba. - komentuje jeden z uczestników wycieczki

Wizyta w Hiszpanii stanowi niezwykłe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Poznali oni specyfikę pracy szkoły w innym kraju europejskim.

Nasi uczniowie uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach pokazali, iż doskonale radzą sobie bez pomocy swoich polskich nauczycieli, zaprzyjaźnili się z kolegami i koleżankami nie tylko z Hiszpanii, ale i z uczniami z Czech i Słowacji. - komentuje jeden z uczestników wycieczki

 

W pamięci wszystkich na zawsze pozostanie życzliwość i gościnność nauczycieli oraz rodzin, u których mieszkali uczniowie, niesamowite wrażenia kulinarne, gorące słońce oraz piękne plaże Vigo.

 

Autor: Kinga Frączek

 

galeria

Galeria Fotograficzna >>> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170