!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Otwarcie sali dla pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Marcyporębie

DSC 0008

Zgodnie z założeniami aktualnie realizowanej reformy edukacyjnej od 1 września 2014 r. dzieci 6-letnie będą zobligowane do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Ta sytuacja wymaga, aby placówki oświatowe przygotowały się odpowiednio na przyjęcie najmłodszych uczniów.

 

 

 

 

 

W związku z tym 22 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Marcyporębie miała miejsce miła uroczystość  wieńcząca wielomiesięczny okres takich przygotowań  – otwarcie nowej sali dydaktycznej przeznaczonej dla pierwszoklasistów, wśród których z pewnością znajdą się sześciolatki.

Już od rana w szkole panował nadzwyczajny ruch. Gromadzili się  zaproszeni goście, w tym spora grupa rodziców. Zajmowali swe miejsca uczniowie tego dnia ubrani nietypowo  w wielobarwne stroje, którymi chcieli zachęcić do przyjścia spóźniającą się w tym roku wiosnę. W pobliżu sceny niecierpliwie kręcili się pierwszoklasiści przejęci czekającym ich występem. Opiekę nad nimi roztaczała wychowawczyni p. Małgorzata Zając.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie dziewiątej wystąpieniem dyrektor  Krystyny Korus, która powitała zaproszonych gości: ks. Jana Giądła, Przewodniczącą Rady Gminy Brzeźnica Katarzynę Solarską, Radnego z Marcyporęby Kazimierza Pacułta, Sołtysa Marcyporęby Franciszka Żmudę, Sołtysa Nowych Dworów Andrzeja Długopolskiego, Komendanta Gminnego OSP Brzeźnica Zdzisława Orgala, Przewodniczącego Rady Rodziców Jana Korzeniowskiego oraz Roberta Wójcika.  W swym wystąpieniu dyrektor przybliżyła zgromadzonym historię szkoły. Wyliczyła zmiany, jakie się w niej dokonały,   zwłaszcza w ostatnich latach. Dzięki tym modernizacjom  szkoła stała się bardziej wygodna, bezpieczna i dostosowana do potrzeb uczniów. Podziękowania usłyszały wszystkie osoby i instytucje, które przyczyniły się do tak pomyślnego rozwoju placówki.

Następnie swe popisy rozpoczęły pierwszaki. Zaprezentowały przedstawienie pt. „Wróżki pani Wiosny”. Podziw zgromadzonych budziły prześliczne dekoracje i kostiumy. Na tle drzew najpierw  w zimowej, a potem wiosennej szacie rozkosznie wyglądały nie tylko wróżki i wiosna, ale i liczne zwierzątka, np. miś czy dzięcioł. Dzieci grały przydzielone role  z wielkim przejęciem. Wyróżnili się szczególnie: Madzia Bryniarska, Anita Morek, Patrycja Jucha, Dominik Drożdżowski i Jaś Łakomy. Wygłaszanym tekstom towarzyszyły wesołe piosenki śpiewane z olbrzymią werwą.  W ich wykonaniu pomagała  pierwszakom „łąka kwiatów”, czyli przedszkolaki z zerówki w barwnych kwiatowych nakryciach głowy, w które przystroiła je ich opiekunka Ewa Słania. Wychowawczyni klasy I podkreśliła, że przedstawienie nie byłoby tak udane, gdyby nie zaangażowanie  rodziców.

Po występie zaproszeni goście oraz pierwszoklasiści udali się na piętro, gdzie odbyła się uroczystość przecięcia wstęgi otwierającej nowo urządzoną i wyremontowaną salę dydaktyczną o powierzchni 68 m2. Ten miły zaszczyt przypadł w udziale czterem osobom – dwojgu dzieciom i dwóm dorosłym. Dzieci to przedstawiciele pierwszoklasistów – Anita Morek i Miłosz Stuglik, natomiast dorośli to przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna  Solarska oraz dyrektor szkoły Krystyna Korus.

Gdy wejście do nowej sali zostało już oficjalnie otwarte, ksiądz proboszcz dokonał obrządku poświęcenia tego miejsca, aby  najmłodsi uczniowie mogli w nim pomyślnie uczyć się i bawić. A jest to miejsce rzeczywiście solidnie wyposażone w nowoczesny sprzęt,   sprzyjające nauce oraz zabawie. W części dydaktycznej oprócz eleganckich mebli można dostrzec komputer, projektor multimedialny, natomiast w części przeznaczonej do zabawy radość najmłodszych wzbudziły multiwspinaczka, zjeżdżalnia, zestaw dużych  klocków piankowych, pufy do siedzenia, biblioteczka itp. Higienie służy znajdująca się w sali umywalka z ciepłą wodą. Uwagę zwiedzających przyciągnęły też barwne, pobudzające wyobraźnię najmłodszych  malowidła naścienne wykonane przez E. Słanię. Środki dydaktyczne szkoła uzyskała miedzy innymi  poprzez realizację projektów: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, „Radosna Szkoła – miejsce zabaw w szkole” oraz „Wyrównywanie szans edukacyjnych w gminie Brzeźnica”.

Po zwiedzeniu sali lekcyjnej zaproszeni goście udali się do jadalni, gdzie przy kawie  sfinalizowano uroczystość. Natomiast pierwszoklasiści z pasją zaczęli testować swoje nowe miejsce pracy, czemu z zadowoleniem przyglądali się ich rodzice oraz wychowawczyni.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170