!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

CYFRYZACJA TELEWIZJI - nadchodzą zmiany na terenie naszej gminy

logo cyfryzacja copy

Cyfryzacja telewizji to zastąpienie sygnału analogowego, który jest aktualnie odbierany przez nowy cyfrowy sygnał telewizyjny DVB-T. Do odbioru telewizji cyfrowej niezbędny jest dekoder/odbiornik.

 

 

 

 

 

 

W najnowszych odbiornikach telewizyjnych (telewizorach) jest on integralną częścią składową urządzenia. W przypadku starszych telewizorów konieczne jest zakupienie zewnętrznego urządzenia - tzw. "set top box"(dekodera). Urządzenie instaluje się pomiędzy anteną (instalacją antenową), a odbiornikiem telewizyjnym.
Do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T stosuje się takie same anteny na pasmo UHF, jak do odbioru telewizji analogowej. Zalecane jest stosowanie anten wieloelementowych i w miarę możliwości rezygnacja ze wzmacniaczy antenowych.
Anteny pokojowe mogą być stosowane tylko w miejscach o dużym natężeniu sygnału. Antenę należy skierować na najbliższy obiekt nadawczy emitujący telewizję cyfrową DVB-T, a następnie zaprogramować odbiornik, zgodnie z instrukcją użytkownika, na odbiór kanałów cyfrowych.

Wyłączenie sygnału analogowego na terenie naszej gminy nastąpi w dniu 20 maja 2013 roku.

Po tym okresie odbiór telewizji z odbiorników telewizyjnych (telewizorów) starszego typu bez stosownego dekodera nie będzie możliwy.

Dodatkowych informacji na temat cyfryzacji telewizji można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu Infolinia 800 007 778 lub na stronach internetowych : www.cyfryzacja.gov.pl, www.emitel.pl

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170