!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Złoty Jubileusz w Brzeźnicy

50 Lecie 01 2013

11 par małżeńskich z terenu gminy Brzeźnica obchodziło zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w dniu 27 stycznia 2013 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbyła się uroczystość, połączona z Balem Opłatkowym dla Seniorów.

 

 

 

 

            Dostojnych Jubilatów oraz wszystkich zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Brzeźnica – Bogusław Antos. Zwracając się do Jubilatów podkreślił, że doświadczenie i mądrość życiowa, jaką nabyli w ciągu długich lat pożycia małżeńskiego stanowią niewyczerpane źródło, z którego ich dzieci i wnuki zawsze mogą czerpać, sięgając po rady i informacje.

            Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie Dostojnym Jubilatom medali za wieloletnie pożycie małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Medale otrzymali:

Aleksandra i Stanisław Jucha

Maria i Franciszek Orzechowscy

Stefania i Franciszek Ochman

Anna i Edward Czechowicz

Michalina i Władysław Stanilewicz

Zofia i Michał Bobak

Józefa i Czesław Jucha

Stanisława i Bronisław Ochniak

Zofia i Władysław Garlej

Krystyna i Józef Kolasa

Stanisława i Józef Antos

Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Brzeźnica Katarzyną Solarską, Sekretarz Gminy Brzeźnica Jolantą Bacą oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Brzeźnicy Barbarą Starowicz. Jubilaci otrzymali także pamiątkowe dyplomy gratulacyjne od Wójta Gminy Brzeźnica, wiązanki kwiatów i upominki. W tej podniosłej i radosnej chwili Wójt Gminy Brzeźnica życzył Jubilatom dużo zdrowia, radości, trwałej dalszej miłości oraz wielu sukcesów we wspólnym życiu. Do życzeń dołączyły się także pozostałe osoby uczestniczące w akcie dekoracji.

Natomiast wszyscy goście zaproszeni na bal opłatkowy na cześć Jubilatów odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i nagrodzili ich burzą oklasków.

Potem przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki zaśpiewane przez zespoły „Senioritki” z Polanki Wielkiej, „Tańczące Kumoszki” z Paszkówki oraz „Damy Radę” działający przy Klubie Seniora w Brzeźnicy.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170