!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Poszukiwacze zaginionej tradycji

Poszukiwacze_zaginionej_tradycjiSzkoła Filialna w Chrząstowicach w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida realizuje projekt RAIDERS OF THE LOST TRADITION (Poszukiwacze zaginionej tradycji).

 

 

Chrzstowice_2 Projekt nastawiony jest na kultywowanie tradycji regionu, pogłębianie informacji o obyczajach i zwyczajach.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele realizują wiele przedsięwzięć. Najważniejszym z nich była lokalna impreza pn. „Tradycja stołu wigilijnego”, zorganizowana w miesiącu grudniu ubiegłego roku.  W imprezie oprócz społeczności szkolnej i nauczycieli uczestniczyli również zaproszeni goście w osobach: Wicewojewody Małopolskiego – Andrzeja Harężlaka, Wójta Gminy Brzeźnica – Bogusława Antosa, Wójta Gminy Polanka Wielka – Mariusza Figury, Przewodniczącej Rady Gminy Brzeźnica – Katarzyny Solarskiej oraz proboszcza Parafii Rzymsko- Katolickiej w Tłuczani – księdza Józefa Pitka. Gościnnie wystąpiły panie z zespołu „Senioritki” z Polanki Wielkiej.

 

 

 

W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej, a zespół „Senioritki” zaśpiewał kolędy i pastorałki.

Chrzstowice_1 Nie obyło się bez degustacji wigilijnych potraw, przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Brzeźnica.  Potrawy pobłogosławił ksiądz Stanisław Pitek.  Na stołach znalazły się tradycyjne pierogi, krokiety, barszcz, karp a także świąteczne wypieki: pierniki i ciasta.

Dla uczniów spotkanie było okazją do poszerzenia informacji o tradycji stołu wigilijnego, poznania przepisów na świąteczne potrawy oraz do posłuchania kolęd i pastorałek.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170