!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Nowatorska nauka języka niemieckiego w Gimnazjum w Brzeźnicy

Do_Wiadomosci

Nauczyciele gimnazjum w Brzeźnicy podejmują wszelkie starania, aby przekazać pasję do uczenia się swoim uczniom. Tym razem nauczycielki języka niemieckiego zaprosiły uczniów do projektu Goethe Instytutu: Deutsch-Wagen-Tour.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Deutsch-Wagen-Tour został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL" – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pięć nowych kolorowych Deutsch-Wagenów wyruszyło we wrześniu ponownie w trasę po całej Polsce. Lektorzy prezentują nowatorskie rozwiązania związane z nauką języka niemieckiego i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Odwiedzinom Deutsch-Wagena w dniu 08 października 2012 r. towarzyszyło wielkie poruszenie w szkole. Uczniowie i nauczyciele chcieli w jak najlepszy sposób zaprezentować wizerunek szkoły. Posłużyły temu prezentacje plakatów uczniowskich, prezentacje multimedialnych oraz ozdabianie sali językowej.. Moderatorka DWT Pani Joanna Lay poprowadziła nietypowe lekcje dla trzech 25-osobowych grup. Były zabawy, puzzle, konkurencje językowo-sprawnościowe i przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

To nie jedyny projekt, jaki oferują germanistki. Uczniowie gimnazjum w Brzeźnicy mają możliwość uczestniczenia również w innym projekcie: „Das Bild der Anderen” („Obraz drugiego”), w ramach którego grupa 25 osób wymienia e-maile z rówieśnikami z Indonezji. Pod kierunkiem drugiej z uczących Pań młodzież poznaje dzieła braci Grimm i przygotowuje przedstawienie w języku niemieckim. Zostanie ono zaprezentowane podczas Dni Języka Niemieckiego obchodzonych w tym roku szkolnym w grudniu br. Dniom Języka Niemieckiego towarzyszyć będzie również wystawa o twórczości braci Grimm wypożyczona z Instytutu Goethego połączona z konkursem wiedzy o życiu i twórczości braci Grimm.


Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Goethe Instytutu: www.goethe.de

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170