!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Modlitwa wśród pól

DSC01095_w

We wtorek – 17 września wierni z parafii w Paszkówce wraz z kapłanami przeszli w modlitewnej wędrówce polną Drogą Krzyżową. Stacje prowadzą spod kościółka w Sosnowicach do kościoła parafialnego w Paszkówce.

 

 

 

 

 

W blasku zachodzącego słońca ludzie brali krzyż na swe ramiona i szli rozważając kolejne stacje. W parafii trwają Misje święte w dniach od 16 do 23 września, na których Słowo Boże głoszą ojcowie- misjonarze redemptoryści. Poprzednie Misje święte odbyły się 12 lat temu. Parafianie przygotowują się duchowo na czas Peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz Relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Dni Nawiedzenia przypadną w Paszkówce na 25-26 września 2012 r.

Przed kilku dniami na polnej Drodze Krzyżowej stanęły nowe – dębowe krzyże, które zastąpiły pierwotne - brzozowe. Proboszcz parafii ks. Marek Holota zachęcił mieszkańców do indywidualnego zaopiekowania się poszczególnymi stacjami Męki Pańskiej. Wyłoniło się grono osób, które z pomocą innych będzie troszczyć się o trwałość Stacji. Odnowiona obecnie polna Droga Krzyżowa istnieje od 2009 r., kiedy to powstała z pomysłu i pracy ks. proboszcza - Mariana Bylicy oraz wójta gminy Brzeźnica - Bogusława Antosa. Modlitwa wśród pól ma szczególną wymowę, bo jej echo roznosi się po okolicy i budzi refleksję nad życiem.

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170