!!! UWAGA !!!
Jesteś na stronie
archiwum.brzeznica.pl

 

Niniejsza strona zawiera tylko i wyłącznie dane Archiwalne od 2009 roku do 25.04.2018r.

Z dniem 01.05.2018r. wszystkie aktualne informacje zamieszczane są pod adresem brzeznica.pl oraz brzeźnica.pl

 

 

!!!   WERSJA ARCHIWALNA   !!!

 

Zobacz jak Twoje podatki wspomagają rozwój gminy

APPWNG2012

 

 

Każdy z nas, mieszkańców, chciałby, by nasza gmina rozwijała się i stawała coraz piękniejsza i coraz bardziej bezpieczna. Warunkiem, by tak się stało jest oczywiście odpowiednio skonstruowany budżet. Ogromne znaczenie mają w nim wpływy z naszych podatków. 
W tegorocznym budżecie gminy  zapisano dochody z tytułu udziału w  podatku dochodowym  od osób fizycznych  ( z naszych podatków PIT)  w kwocie 4  104 002  mln zł, a  w podatku od osób prawnych 50.000 złotych. Te liczby pokazują, że wpływy  do budżetu zwiększają się w miarę
przybywania do gminy nowych mieszkańców.
By jednak podatek nowego mieszkańca zasilał budżet Gminy Brzeźnica, musi on zgłosić fakt zamieszkania w Urzędzie Skarbowym w  Wadowicach - nie jest konieczna zmiana adresu zameldowania. Meldunek w miejscu zamieszkania może nam jednak ułatwić życie. Dużą korzyścią jest to, że Twój urząd znajduje się bliżej Ciebie. Szybciej i łatwiej załatwisz swoje sprawy. Masz większy wpływ na swoje otoczenie – bez dodatkowych starań możesz brać czynny udział w wyborach do władz lokalnych. Ponadto gmina wie o Twoim istnieniu i uwzględnia Cię w swoich planach dotyczących rozwoju.
Drogi mieszkańcu, jeśli te argumenty to za mało byś się zameldował to przynajmniej spraw by Twój podatek wpływał do budżetu gminy, w której mieszkasz. Gdyby tylko 20% nowych mieszkańców zameldowało się w naszej gminie lub choćby zgłosiło w urzędzie skarbowym fakt zamieszkania, zwiększyło by to wpływ do budżetu o  niespełna 1 mln. złotych rocznie. Taka kwota pozwoliła by na wybudowanie 0,5 km nowej drogi, wielu  odcinków  chodników  czy na remont naszych szkół i przedszkoli. Tak niewiele trzeba by było to możliwe.
Wystarczy wypełnić druk zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-3 (dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej) lub CEIDG-1(dla osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą) i wysłać go na adres:

Urząd Skarbowy w Wadowicach
ul. Legionów 22
34-100 Wadowice


Jesteście Państwo mieszkańcami Gminy Brzeźnica? Płacicie podatki ?

 

Zapłaćcie je z pożytkiem dla Gminy !

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170